Parapety

Parapet stalowy brązowy

ZEWNĘTRZNE STALOWE

ZALETY

  • Zewnętrzne parapety stalowe produkowane są z najwyższej jakości blachy stalowej obustronnie ocynkowanej przeznaczone do montażu wraz z oknami PCV, drewno, aluminium
  • Elastyczne i trwałe wykonane z blachy ocynkowanej o grubości 0,7 mm,powierzchnie blachy pokrywane są farbami poliestrowymi o łącznej grubości 35 mikronów, do transportu i montażu dodatkowo zabezpieczone folią ochronną (którą należy usunąć niezwłocznie po montażu)
  • W przypadku parapetów wykonywanych w pozostałych kolorach RAL, są one dodatkowo lakierowane metodą proszkową.
  • W każdy przypadku rewers parapetu powlekany jest specjalną farbą ochronną zapewniającą bardzo dobrą przyczepność do pianki poliuretanowej w trakcie montażu.
  • Zewnętrzne parapety stalowe są odporne na wilgoć, zaplamienia, niepalne, odporne na chemikalia i środki czystości stosowane w domu.
  •  Poprawnie zamontowane chronią elewację budynku i odprowadzają wodę.
  • Dużą zaletą tych parapetów jest również stosunkowo niewygórowana cena.

DANE TECHNICZNE:

  • Dostępne kolory; Biały 9010, Brąz 8017 oraz dowolny kolor z palety Ral (pod zamówienie)
  • Dostępne szerokości; 9, 12, 15, 17.5, 20, 22,5, 25, 27,5, 30, 35, 40cm.
  • możliwość zamówienia parapetu na dowolną szerokość oraz obróbek blacharskich.
  • Dostępne długości; dowolny wymiar do 6mb.

 

Parapety zewnętrzne okleinowane

 

ZALETy

Posiadamy w naszej ofercie zewnętrzne parapety z blachy ocynkowanej w grubości 0,7 mm,zabezpieczonej przed korozją, a następnie powlekane naturalną okleiną. Kolor przybliżony niemal w 100% do okien o profilu naturalnym drewnianym i PCV w okleinach drewnopodobnych. Wytrzymałe na warunki atmosferyczne a przy tym ładnie kontrastują z całą oprawą okienną. Blacha posiada wszystkie atesty i jest przystosowana do powierzchni poziomej.

DANE TECHNICZNE:

  • Dostępne kolory; Złoty Dąb, Orzech, Wenge, Macore

  • Dostępne szerokości; 9, 12, 15, 17.5, 20, 22,5, 25, 27,5, 30, 35, 40cm.

  • Dostępne długości; dowolny wymiar do 6mb.

 
 



PARAPETY TYPU PŁYTKA

ZALETY

Posiadają unikalny wygląd dzięki zastosowaniu farb młoteczkowych. Unikalna technologia tłoczenia oraz gięcia na zimno, pozwala na szybką oraz systematyczną produkcję w możliwie najkrótszym czasie, co pozwala na szybką obsługę naszych Klientów. Jest to kolekcja parapetów dla osób, które cenią sobie oryginalność oraz nietuzinkowy wygląd elewacji wymarzonego domu lub mieszkania.

DANE TECHNICZNE:

Istnieje możliwość wykonania parapetów w dowolnym, wybranym przez Klienta kolorze według palety RAL.

 

 

 
Parapet zewnętrzny typu płytka

parapety wewnętrzne

 

Parapety z konglomeratu kamiennego

Decydując o wyborze materiału na blat, który ma być trwały i służyć nam przez długie lata lub na takiż parapet, właściwie mamy tylko jedno wyjście: to musi być kamień lub kamienny konglomerat. Wszelkie inne materiały, w tym także najtwardsze nawet gatunki drewna, są znacznie mniej trwałe i po krótszym lub dłuższym użytkowaniu będą musiały zostać zmienione. Z kolei podatność metali na działanie fal akustycznych czy ciepło także nie zachęca do budowania z nich blatów czy parapetów. Zatem zostajemy przy kamieniu. Naturalny kamień jednakże, przy wszystkich swoich zaletach, może okazać się niemałym wydatkiem. Znacznie tańszą alternatywą będą tutaj blaty kuchenne i parapety wykonane z tzw. konglomeratu kamiennego. Bradex, nasza firma z siedzibą w Chynowie w pobliżu Warszawy zajmując się przetwórstwem kamienia, także produkuje tego typu elementy.

Konglomerat kamienny – jego budowa i cechy

Kamienny konglomerat powstaje przez połączenie żywicą poliestrową lub cementem granitowych, kwarcytowych lub marmurowych granulek albo płatków w jedną trwałą masę, w istocie więc otrzymujemy sztuczny kamień. Oczywiste jest, iż konglomeraty przyjmują w dużej części właściwości kruszywa, z którego zostały wykonane, co należy brać pod uwagę przy ich wybieraniu. Pamiętając zatem, że marmur jest podatny na działanie kwasów, należy tam, gdzie możemy mieć z nimi do czynienia, postawić na blaty z konglomeratu granitowego lub kwarcytowego. O atrakcyjności sztucznego kamienia decyduje nie tylko jego stosunkowo niska cena, lecz także inne zalety. Oto one:

  • szeroka gama kolorystyczna dzięki stosowaniu różnych pigmentów,

  • różnorodność teksturowa powierzchni,

  • odporność na działanie wysokich temperatur i środków chemicznych,

  • możliwość ponownego przeszlifowania w przypadku wystąpienia zarysowań,

  • możliwość bez spoinowego łączenia i tworzenia dowolnych kształtów.

Chociaż konglomerat w porównaniu z litym kamieniem ma trochę większy stopień elastyczności i jest zdecydowanie lżejszy, to jest on niemal tak samo trwały i odporny na uszkodzenia, zarysowania, cięcia, wysoką temperaturę i kwasy